Avokádovo – kokosový krém

Je to jeden z hlavních důvodů, proč mám tak ráda živou stravu. Žádné dlouhé vyvařování a ztráty cenných živin. Naopak, získáme polévku, která nám dodá spoustu energie a ušetří spoustu času. Polévka pro 4 osoby za 15min a bez vaření. Tečka.

Avokádovo kokosová polévka

 

Recept pro 4 osoby

Ingredience:

 • 1 hrnek sušeného strouhaného kokosu nebo dužiny čerstvého kokosu
 • 4 hrnky vody
 • 2 zralá avokáda
 • 4 lžíce citrónové šťávy
 • 1 větší stroužek česneku
 • 1 lžička soli
 • 1/2 lžičky kari
 • 1/2 lžičky chilli
 • 2 hrsti kudrnky

 

Postup:

Kokosové mléko

 • Do mixéru nasypte kokos, který zalijte 4 hrnky vody. Chvíli ho nehte odstát a pak mixujte alespoň 90 vteřin.

Polévka

 • Zralá avokáda, nakrájená na kousky, přidejte do mixéru s kokosovým mlékem. Krátce promixujte.
 • Přidejte ostatní ingredience a vše rozmixujte. Pokud se vám zdá polévka příliš hustá, přidejte vodu podle vašich představ.

Pokud byste toužili po teplé polévce ve standardu RAW, zahřejte ji ve vodní lázni do 40 stupňů. Ke zjištění teploty je praktický teploměr na mléko.

 

Teploměr na mléko

Polévka vás určitě mile překvapí. Pokud uděláte hustější, můžete ji použí jako dresing k salátu 🙂

 

TIP, ať vám to jde líp

Avokáda v našich obchodech jsou většinou tvrdá a nezralá. Je to dáno také faktem, že tento druh ovoce dozrává až po jeho utržení ze stromu a také tím, že zralé avokádo nevydrží dlouho.

A fresh avocado cut in half

 

Jak poznám zralé avokádo?

Zralý kus poznáte nejlépe hmatem. Avokádo by mělo být na omak měkké, ale ne kašovité. Uvnitř je nažloutlé, máslové a jde krásně od slupky. Tvrdá nezralá avokáda mají hořkou chuť.

Pokud nespěcháte a chcete mít jistotu, vyberte v obchodě raději tvrdé avokádo bez tmavých skrvn na povrchu a nechte jej doma při pokojové teplotě zabalené v hnědém papíru. Dokud nezměkne.

Nikdy nedávejte avokádo do lednice a hotové pokrmy do mrazáku.

Avokádo není chuťově výrazné. Pokud ale nekořeníte moc nebo se věnujete zdravé stravě, poznáte příjemnou ořechovou příchuť a roli avokáda ve vašich pokrmech si prostě zamilujete.

 

 

Hana Trnčáková

Je mentorka v oblasti nastavování systémů komunikace a práce v týmech.

Věnuje se aktivně osobnímu rozvoji, přirozenému životnímu stylu a vztahům mezi lidmi.

Za nejlépe strávený čas považuje pobyt v přírodě a sama ze sebou. Zde hledá všechny zdroje vlastní inspirace a životního nadhledu.

Řídí se vlastním mottem: Žij, co cítíš.

Nejdůležitejší hodnoty jsou pro ní pravda a láska. A to ve svém pravém slova smyslu a dopadu na životy lidí.

Věří, že člověk má odpovědi primárně v sobě a pokud se vydá cestou jednoduchého života, život bude nakonec jednoduchý, čistý a bez zbytečných nánosů.
Hana Trnčáková
Hana Trnčáková
Je mentorka v oblasti nastavování systémů komunikace a práce v týmech. Věnuje se aktivně osobnímu rozvoji, přirozenému životnímu stylu a vztahům mezi lidmi. Za nejlépe strávený čas považuje pobyt v přírodě a sama ze sebou. Zde hledá všechny zdroje vlastní inspirace a životního nadhledu. Řídí se vlastním mottem: Žij, co cítíš. Nejdůležitejší hodnoty jsou pro ní pravda a láska. A to ve svém pravém slova smyslu a dopadu na životy lidí. Věří, že člověk má odpovědi primárně v sobě a pokud se vydá cestou jednoduchého života, život bude nakonec jednoduchý, čistý a bez zbytečných nánosů.
Komentáře