Ženy ženám živě – den D

Když jsem loni poprvé viděla upoutávku na Ženy ženám živě, pouštěla jsem si jí několikrát za sebou. Píseň v pozadí jsem si vygooglila a hrála jí několik dní dokola.

Mé srdce velmi toužilo být na této akci, ale dovolit jsem si to finančně nemohla.

Chtěla jsem cítit atmosféru plného divadla žen a poznat expertky z online programu Cesta spokojené ženy.

Program Ženy Ženám jsem sledovala od samého začátku. V tomto období se ve mně umocňoval pocit, že mé současné zaměstnání mě nenaplňuje a že potřebuji jít dál za svými sny. Něco tam uvnitř už delší dobu nehrálo, ale já přemýšlela, jak se v životě ještě více naladit.

Spontánně jsem tyto pocity, kromě svých blízkých, sdílela s Alicí. Napsala jsem ji děkovný mail k programu Cesta spokojené ženy a sdílela své sny.

Když mi za několik dní přišla odpověď, věděla jsem, že nesmím na této akci chybět.

ALICE ŽŽŽ

“Milá Haničko,

 wow! Z vašeho emailu jsem úplně nadšená a ze srdce vám za něj děkuji :)). Jste úžasná a jsem na vás moc pyšná, na vaši odvahu a chuť v životě něco změnit, aby vám bylo dobře.

 Škoda, že jste tak daleko, hned bych se k vám jela podívat 🙂 Lesní mateřská škola mi zní jako pohádka…

 Haničko, moc vám fandím a přeji vám vše krásné, doufám, že se 6.4. v Brně uvidíme, obejmeme a aspoň chviličku popovídáme 🙂

 Krásné dny Alice”

Poté jsem se snažila vymyslet, jak peníze na vstupenku získat. Čekaly mě narozeniny a částka, kterou jsem od své rodiny obdržela, byla akorát. Neváhala jsem a ještě ten den jsem si jí objednala. Můj muž z toho až tak nadšený nebyl a ptal se mě, jestli tam opravdu potřebuji jet. Trvala jsem si na svém 🙂 Cítila jsem, že tento den bude velkolepý…

Na setkání Ženy ženám živě jsem jela s jasným cílem. Chtěla jsem osobně poděkovat Alici Kirš a Lucii Kolaříkové za jejich podporu a práci, která mi velmi pomáhala na mé cestě.

Byla jsem nervózní už jen z té myšlenky, ale odhodlaná tento krok udělat.

Už po příchodu do divadla jsem cítila, že to bude den s velkým D. Celá jsem se chvěla a byla nedočkavá. Hned od začátku jsem tu a tam vyhlížela i Alici s Luckou.

Nedočkavě jsem stála před sálem, když se najednou objevila Stáňa MrázkováStáňa, která nám pomohla dostat se do Email Academy Premium po uzávěrce a všimla si také videa, kterým se můj muž ucházel o pracovní pozici ve Firmě 2.0.

Byla jsem v takové euforii, že ji vidím, že najednou můj strach a zábrany byly ty tam a vydala jsem se za ní. Chtěla jsem jí osobně poděkovat za to, co pro nás udělala. 

Toužila jsem naplno využít každý okamžik, že jsem si jakýchkoliv zábran k oslovení ani nestačila povšimnout. Teprve až poté mi došlo, co jsem udělala a srdce mi bilo na poplach.

Následoval program a já hltala každičké slovo, užívala si tu báječnou atmosféru a byla velmi vděčná, že zde mohu být. Každé téma mi ještě více odkrývalo nové vhledy a já cítila, že po této akci už nebudu stejná.

O obědové pauze se ve foyer objevil David Kirš. Byla jsem nervózní a opravdu nevím, kde se ve mě vzalo tolik odvahy, ale oslovila jsem ho. V hlavě mi, i přes velké soustředění, šlo: ” Mluvíš s miliónářem Davidem Kiršem!”

Poděkovala jsem mu za Email Academy Premium, řekla mu že jsou pro mě s Alicí velkým vzorem a inspirací. Zmínila jsem se o mém snu a o plánech s mým permacentrem a nezapomněla jsem také vzpomenout mužovo motivační video :).

Dostalo se mi opět velkých slov podpory a souznění. Po skončení se už jen prohlubovaly nádherné pocity v celém mém těle. Nevěřila jsem, že tohle je skutečnost.

V průběhu obědové pauzy jsem neustále vyhlížela Alici. Objevila se až ke konci, kdy se vracela z města do divadla. Vypadala, že má naspěch. Tušila jsem, že ji o krátkých přestávkách nebudu mít šanci zastihnout. Odvážila jsem se tedy a oslovila ji.

Když jsem ji řekla, že to jsem já, Hanka s permacentrem a lesní školkou, hned věděla, o koho jde. Velmi krásně mě objala a já měla pocit, jako bychom se znaly věčnost. Za všechno jsem jí poděkovala a dál ji nezdržovala. Těchto pár okamžiků mé srdce naplnilo láskou a odhodláním. Nic víc jsem nepotřebovala.

Lucka žžž

Zbývala už jen Lucka. Její citáty na Facebooku se staly mým každodenním motivačním pohonem. Vyměnily jsme si také několik zpráv v mých nejtěžších chvílích před rozhodnutím dát výpoveď v práci. Lucka mi byla v tomto velkou oporou.

Mihla se před začátkem programu po obědě ve foyer. Neváhala jsem ani chvíli a hned se za ní rozběhla. Nebylo potřeba příliš slov. Nádherné objetí a slova díků a podpory stačily.

Tak intenzivně krásný pocit po celém těle jsem ještě nikdy nezažila. Chvílemi jsem myslela, že se rozplynu. Vše navíc bylo umocňováno úžasným programem a nádhernou atmosférou. Všechny přítomné ženy zde zářily.

Aby toho nebylo málo, na závěr Ženy ženám živě jsem si zatančila spolu s ostatními přímo na pódiu. Ne každá měla odvahu na to, společně s expertkami juchat na pódiu. Já po dnešním dni však věděla, že pokud mě mé srdce někam táhne, budu ho následovat. Díky toho jsem obdržela ještě několik nádherných objetí a úsměvů od všech okolo.

Po skončení programu bylo možné potkat expertky programu osobně v malém sálu. Využila jsem příležitosti a oslovila vlastně všechny.

V průběhu jednoho dne jsem několikrát překonala svou komfortní zónu. Mé strachy oslovovat pro mě významné osoby se rozplynuly. Vždy jsem si nepřipadala dost dobrá a zajímavá na to, aby se mnou ztrácely čas a ani jsem nevěděla, co si s nimi povídat.

Bylo to pro mě velké zjištění, že jsou to stále lidé a úcta a poděkování za jejich práci jim bohatě postačí. V hlavě jsem měla zbytečné obavy a příběhy, díky kterým jsem neposlouchala své srdce a raději se držela dál.

Nyní s odstupem času vidím tento den jako jeden z nejdůležitějších v mém životě. Mé sebevědomí dospělo a já už nikdy  nebyla stejná.

Srdce a odvaha mě i mého muže v následujících měsících dovedly až do týmu Davida a Alice.

Letos Ženy ženám živě organizuji společně s Alicí 🙂

Pokud váháte nebo pochybujete, zda se této výjímečné akce zúčastnit, možná právě marníte jedinečnou šanci, jak vykročit do nového světa!

Pokud vás cokoli zaujalo, ráda si s vámi popovídám na místě.

Myšlenka na závěr

Pokud cítíte, že chcete komukoliv něco říct a vaše srdce po tom velmi touží, ale váš mozek ne a ne to dovolit, překonejte tento strach a dělejte a říkejte to, co opravdu cítíte.

Hana Trnčáková
Hana Trnčáková
Je mentorka v oblasti nastavování systémů komunikace a práce v týmech. Věnuje se aktivně osobnímu rozvoji, přirozenému životnímu stylu a vztahům mezi lidmi. Za nejlépe strávený čas považuje pobyt v přírodě a sama ze sebou. Zde hledá všechny zdroje vlastní inspirace a životního nadhledu. Řídí se vlastním mottem: Žij, co cítíš. Nejdůležitejší hodnoty jsou pro ní pravda a láska. A to ve svém pravém slova smyslu a dopadu na životy lidí. Věří, že člověk má odpovědi primárně v sobě a pokud se vydá cestou jednoduchého života, život bude nakonec jednoduchý, čistý a bez zbytečných nánosů.
Komentáře